Printează acest articol Printează acest articol

Rezultate remarcabile obţinute de sportivii CS „Liga de Est” şi la Campionatul European de Taekwon-do ITF

Cei 11 membri ai CS Liga de Est Vaslui, care au făcut parte din lotul naţional care a reprezentat România la Campionatul European de Taekwon-do ITF, desfăşurat în perioada 28 aprilie-1 mai la Tampere, în Finlanda, au ajuns acasă în această dimineaţă. Nu oricum, ci vicecampioni europeni pe clasamentul general şi cu tolba plină de medalii, obţinute individual sau pe echipe.

Rezultatele obţinute de sportivii CS Liga de Est Vaslui la Campionatul European:

LOCUL 1

– MIRON MARCEL – TEHNICI SPECIALE SENIORI MASCULIN, INDIVIDUA

– MIHAI ADELINA ALICIA – SPARGERI FORTA JUNIORI FEM, ECHIPĂ
– POPA MARIA TEODORA – SPARGERI FORTA JUNIORI FEM., ECHIPĂ

– MIHAI ADELINA ALICIA – TEHNICI SPECIALE JUNIORI FEM., ECHIPĂ
– LUPAȘCU MIRUNA ȘTEFANIA – TEHNICI SPECIALE JUNIORI FEM., ECHIPĂ
– GHETEU ANDRA LARISA – SPARGERI FORTA SENORI FEM., ECHIPĂ
– HONDRU MIRCEA – TEHNICI SPECIALE JUNIORI MASC., ECHIPĂ
LOCUL 2

-MIHAI ADELINA ALICIA – SPARGERI FORTA JUNIORI FEM., INDIVIDUAL
– MIRON MARCEL – TEHNICI SPECIALE SENIORI MASC., ECHIPĂ
– COROI ALEXANDRU IULIAN – TEHNICI SPECIALE SENIORI MASC., ECHIPĂ
– ZAHARIA ALIN DORU – TEHNICI SPECIALE SENIORI MASC., ECHIPĂ
– FRATIAN STEFAN COSMIN – TEHNICI SPECIALE SENIORI MASC., ECHIPĂ
– GHETEU ANDRA LARISA – TEHNICI SPECIALE SENORI FEM., ECHIPĂ

LOCUL 3

– MIHAI ADELINA ALICIA – LUPTA JUNIORI FEM., -55 KG, INDIVIDUAL

LOCUL 4

– GHETEU ANDRA LARISA – SPARGERI FORTA SENORI FEM.,  INDIVIDUAL
– HONDRU MIRCEA – TEHNICI SPECIALE JUNIORI MASCULIN, INDIVIDUAL
– POPA MARIA TEODORA – SPARGERI FORTA JUNIORI FEM., INDIVIDUAL
– BUTNARU COSMIN MIHAI- SPARGERI FORȚĂ MASC., ECHIPĂ

LOCUL 5

– LUPAȘCU MIRUNA ȘTEFANIA – LUPTA JUNIORI FEM. -45 KG, INDIVIDUAL
– MIHAI ADELINA ALICIA – TULL JUNIORI FEMININ 1 DAN, INDIVIDUAL
– BUTNARU COSMIN MIHAI – JUNIORI MASCULIN +75 KG, INDIVIDUAL
– COROI ALEXANDRU IULIAN – SENIORI MASCULIN -63 KG, INDIVIDUAL
– MIHAI ADELINA ALICIA –  LUPTĂ JUNIORI FEMININ, ECHIPĂ
– POPA MARIA TEODORA – LUPTĂ JUNIORI FEMININ, ECHIPĂ
– MIHAI ADELINA ALICIA – TULL JUNIORI FEMININ, ECHIPĂ
– POPA MARIA TEODORA – TULL JUNIORI FEMININ, ECHIPĂ
– HONDRU MIRCEA – TULL JUNIORI MASCULIN, ECHIPĂ
– MANEA GEORGIAN – SPARGERI FORTA SENIORI MASC., ECHIPĂ
– FRATIAN STEFAN COSMIN – SPARGERI FORTA SENIORI MASC., ECHIPĂ
– MIRON MARCEL – TULL SENIORI MASCULIN, ECHIPĂ
– ZAHARIA ALIN DORU – TULL SENIORI MASCULIN, ECHIPĂ
– FRATIAN STEFAN COSMIN – TULL SENIORI MASCULIN, ECHIPĂ
– MANEA GEORGIAN -TULL SENIORI MASCULIN, ECHIPĂ
– FRATIAN STEFAN COSMIN- LUPTA TRADITIONALA SENIORI, ECHIPĂ
– ZAHARIA ALIN DORU- LUPTA TRADITIONALA SENIORI, ECHIPĂ

LOCUL 6

– MANEA GEORGIAN- SPARGERI FORTA SENIORI MASC., INDIVIDUAL
-BUTNARU COSMIN MIHAI- SPARGERI FORTA JUNIORI MASCULIN, INDIVIDUAL

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *