Printează acest articol Printează acest articol

ALEGERI LOCALE 2016. Lista candidatilor la primariile din localitatile judetului Vaslui

La ora 7.00 s-au deschis urnele de vot din toate sectiile de votare de pe raza judetului. Daca ai domiciliul in judetul Vaslui, acestia sunt candidatii la primarii, pe care ii poti vota la alegerile locale. Urnele de vot se vor inchide la ora 21.00

Candidati Vaslui:
Municipiul Vaslui Partidul Miscarea Populara Acasandrei Marius
Municipiul Vaslui Partidul Frontul Demnitatii Si Identitatii Nationale Aionoaie Ioan
Municipiul Vaslui Partidul National Liberal Arcaleanu Marius-Marian
Municipiul Vaslui Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Baetu Ovidiu-Mihaita
Municipiul Vaslui Partidul Romania Unita Pascal Gicu Cristinel
Municipiul Vaslui Partidul Social Democrat Paval Vasile
Municipiul Vaslui Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Pavelescu Christian-Jan
Municipiul Vaslui Partidul Social Romanesc Stancu Marius-Adrian
Municipiul Vaslui Partidul National Democrat Volocaru Alecsandru

Candidati Birlad:
Municipiul Birlad Partidul National Liberal Boros Dumitru
Municipiul Birlad Partidul Social Romanesc Buzamat Daniel
Municipiul Birlad Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ivan Vasile
Municipiul Birlad Candidat Independent Lefter Dionisie
Municipiul Birlad Candidat Independent Leonte Mircea-Nicolaie
Municipiul Birlad Partidul Romania Unita Nechita Tiberius-Daniel
Municipiul Birlad Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Paslaru Constantin
Municipiul Birlad Partidul National Democrat Sava Ioan
Municipiul Birlad Partidul Social Democrat Solomon Adrian
Municipiul Birlad Partidul Miscarea Populara Spiridon Ionel

Candidatii Husi:
Municipiul Husi Partidul Social Democrat Ciupilan Ioan
Municipiul Husi Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Paraschiv Mihaita
Municipiul Husi Partidul Social Romanesc Stavarache Ioan
Municipiul Husi Partidul National Liberal Tataru Nelu

Candidati Murgeni
Oras Murgeni Partidul Social Democrat Buta Ioan
Oras Murgeni Partidul National Liberal Cain Dan-Liviu
Oras Murgeni Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Secan Viruca

Candidati  Negresti

Oras Negresti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Horga Mihai
Oras Negresti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Musatoiu Aurel
Oras Negresti Partidul National Liberal Rusu Petru Cristinel
Oras Negresti Partidul Miscarea Populara Scafaru Liviu
Oras Negresti Partidul Social Democrat Voicu Vasile

Candidati Albesti

Albesti Partidul Social Democrat Amanci Monica
Albesti Partidul National Liberal Lefter Mihai
Albesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Leon Gheorghe
Albesti Partidul Miscarea Populara Munteanu Vasile

Candidati Alexandru Vlahuta

Alexandru Vlahuta Partidul National Liberal Cojocaru Danut
Alexandru Vlahuta Partidul Social Democrat Paiu Ioan
Alexandru Vlahuta Partidul Miscarea Populara Palici Costica

Candidati  Arsura     

Arsura Partidul Frontul Demnitatii Si Identitatii Nationale Andronachi Roxana-Elena
Arsura Partidul National Liberal Butnaru Antoneta
Arsura Partidul National Democrat Grigoras Mihai
Arsura Partidul Social Democrat Holmu Titi
Arsura Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Roman Dorin

Candidati Banca

Banca Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Hrituc Liviu-Adrian
Banca Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Olaru Gina
Banca Partidul National Democrat Stamatin Cristinel
Banca Partidul Social Democrat Surugiu Mihai
Banca Partidul National Liberal Vinatoru Vasile

Candidati Bacani

Bacani Partidul Miscarea Populara Buhus Marian
Bacani Partidul Social Romanesc Ciaciru Pavel
Bacani Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Epure Mihai
Bacani Partidul Romania Unita Munteanu Ionel
Bacani Partidul Social Democrat Pandelea Traian
Bacani Partidul National Liberal Stoica Vasile

Candidati Bacesti

Bacesti Partidul Romania Unita Blaj Stefanica
Bacesti Partidul Social Democrat Carausu Horatiu
Bacesti Partidul Miscarea Populara Padurean Traian-Ciprian
Bacesti Partidul National Liberal Rubica Ionel

Candidati Balteni

Balteni Partidul Social Democrat Brasoveanu Constantin – Relu
Balteni Partidul National Liberal Savin Constantin Marius

Candidati Berezeni

Berezeni Partidul Miscarea Populara Bolohan Edvard
Berezeni Partidul Social Democrat Dima Toader
Berezeni Partidul National Liberal Miliare Iulian
Berezeni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Paruschi Aurel

Candidati Blagesti

Blagesti Partidul Miscarea Populara Carp Cristina
Blagesti Partidul Social Democrat Chirila Alec
Blagesti Partidul Romania Unita Dorobat Petrica
Blagesti Partidul National Liberal Popa Marius – Ionel
Blagesti Partidul Frontul Demnitatii Si Identitatii Nationale Popa Petrica
Blagesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Stoica Costanta

Candidati Bogdana

Bogdana Partidul National Liberal Barbu Vasilica
Bogdana Candidat Independent Chirita Constantin
Bogdana Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Cioara Neculai
Bogdana Partidul Frontul Demnitatii Si Identitatii Nationale Cucu – Ignat Mihai
Bogdana Partidul Social Romanesc Darie Mihai
Bogdana Partidul Miscarea Populara Dumitriu Ady – Marian
Bogdana Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Popa Mihai
Bogdana Partidul Social Democrat Savu Gheorghe – Daniel
Bogdana Partidul Romania Unita Sitaru Constantin

Candidati Bogdanesti

Bogdanesti Partidul Romania Unita Anton Liliana
Bogdanesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Cernat Romica
Bogdanesti Partidul Social Democrat Dorobantu Ion
Bogdanesti Partidul Miscarea Populara Moraru Vasile
Bogdanesti Partidul National Democrat Negrea Constantin – Valentin
Bogdanesti Partidul National Liberal Pavalasc Gabriel
Bogdanesti Partidul Social Romanesc Talpes Neculai

Candidati Bogdanita

Bogdanita Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Bleoju Florinel
Bogdanita Partidul National Liberal Bleoju Viorel-Costel
Bogdanita Partidul Social Democrat Ciobotaru Viorel-Lucian
Bogdanita Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Malanca Tanase-Dumitru
Bogdanita Partidul Miscarea Populara Moraru Marian

Candidati Botesti 

Botesti Partidul Miscarea Populara Chetran Relu
Botesti Partidul National Liberal Pantea Adrian
Botesti Partidul Social Democrat Pavel Dumitru-Dan
Botesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Racovita Florin

Candidati Bunesti-Averesti

Bunesti-Averesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Costin Eugen
Bunesti-Averesti Partidul National Liberal Nistor Adrian
Bunesti-Averesti Partidul Miscarea Populara Nistor Costel
Bunesti-Averesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Petrache Maria
Bunesti-Averesti Partidul Social Democrat Taragan Vasile

Candidati Ciocani

Ciocani Partidul Miscarea Populara Bucataru Ion
Ciocani Partidul National Liberal Budeanu Ion
Ciocani Partidul Social Democrat Calin Gheorghe
Ciocani Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ivas Mihai
Ciocani Partidul Romania Unita Petrovici Toader

Candidati Codaesti

Codaesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Dragalina Ioan
Codaesti Partidul Miscarea Populara Lazar Costel
Codaesti Partidul Social Democrat Rebegea Mihai
Codaesti Partidul National Liberal Rotila Ionel

Candidati Coroiesti

Coroiesti Partidul National Liberal Burlacu Viorel
Coroiesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Chiru Thoader
Coroiesti Partidul Miscarea Populara Ghelase Neculai
Coroiesti Partidul Ecologist Roman Ignat Viorel
Coroiesti Partidul Social Democrat Lungu Cristian
Coroiesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Popa Constantin-Benone

Candidati Costesti

Costesti Partidul Social Democrat Cirjontu Silvestru
Costesti Partidul Miscarea Populara Melus Ioan
Costesti Partidul National Liberal Popa Lascar
Costesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Sacaliuc Dorin

Candidati Cozmesti

Cozmesti Partidul National Liberal Aporcaritei Vasile
Cozmesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Caldare Gheorghe
Cozmesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Marhodin Gheorghe
Cozmesti Partidul Miscarea Populara Mititelu Constantin
Cozmesti Partidul National Democrat Raclariu Gheorghe
Cozmesti Partidul Social Democrat Sima Hristache

Candidati Cretesti

Cretesti Partidul National Liberal Botezatu Cezar
Cretesti Partidul Social Democrat Galateanu Gelu
Cretesti Partidul Miscarea Populara Golie Gheorghe
Cretesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Moldovan Ioan – Florin
Cretesti Candidat Independent Savin Viorel

Candidati Danesti

Danesti Partidul National Liberal Ariton Constantin
Danesti Partidul Miscarea Populara Cantea Neculai
Danesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Cantur Neculai
Danesti Partidul Social Democrat Ciofu Neculai
Danesti Partidul Social Romanesc Dascalu Anton
Danesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Trifan Gheorghe

Candidati Deleni

Deleni Partidul Miscarea Populara Ciocan Nicolai
Deleni Partidul National Liberal Esanu Doru
Deleni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Maftei Cezar Daniel
Deleni Candidat Independent Popa Elena
Deleni Partidul Social Democrat Zanfir Vasile

Candidati Delesti

Delesti Partidul Miscarea Populara Busuioc Paul Ciprian
Delesti Partidul Social Democrat Dragomir Marius
Delesti Partidul Romania Unita Gavrilas Constantin
Delesti Partidul National Liberal Ilies Gheorghe
Delesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Tabara Corneliu

Candidati Dimitrie Cantemir

Dimitrie Cantemir Partidul National Liberal Codrianu Aurel
Dimitrie Cantemir Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ichim Radu
Dimitrie Cantemir Partidul Miscarea Populara Marcu Iulian-Adrian
Dimitrie Cantemir Partidul Social Democrat Roman Dumitru

Candidati Dodesti

Dodesti Partidul Social Democrat Cerbu Loredana-Elena
Dodesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Costea-Manole Valeriu
Dodesti Partidul National Liberal Popa Victor
Dodesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Sava Cezarel

Candidati Dragomiresti

Dragomiresti Partidul Miscarea Populara Gioacas Vasile-Marian
Dragomiresti Partidul Social Democrat Grigore Benone
Dragomiresti Partidul Social Romanesc Iacob Danut
Dragomiresti Partidul Frontul Demnitatii Si Identitatii Nationale Rusu Ilie
Dragomiresti Partidul National Liberal Turcu Aurel
Dragomiresti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Turcu Cristian
Dragomiresti Partidul National Democrat Zota Romel

Candidati Drinceni

Drinceni Partidul Miscarea Populara Burhuc Stefan
Drinceni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Lemnaru Ion
Drinceni Partidul National Liberal Murarasu Mihai
Drinceni Partidul Social Democrat Pecheanu Gelu
Drinceni Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Roman Valerica

Candidati Duda-Epureni

Duda-Epureni Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Asimine Paul
Duda-Epureni Partidul Social Democrat Chiriac Petrica
Duda-Epureni Partidul National Liberal Ciobanu Emilian-Gigi
Duda-Epureni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Matran Adrian
Duda-Epureni Partidul Frontul Demnitatii Si Identitatii Nationale Paduraru Ion
Duda-Epureni Partidul Miscarea Populara Vasilachi Sandu

Candidati Dumesti

Dumesti Partidul Miscarea Populara Balan Dumitru
Dumesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Nimirceag Constantin
Dumesti Partidul National Liberal Popovici Gheorghita-Sorin
Dumesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Simiuc Gelu
Dumesti Partidul Social Democrat Vieru Constantin

Candidati Epureni

Epureni Partidul Social Democrat Bilbie Carmen
Epureni Candidat Independent Harabagiu Ilie
Epureni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Pavel Gigi
Epureni Partidul Miscarea Populara Tanasa Iulian
Epureni Partidul National Liberal Trofin Lucian

Candidati Falciu

Falciu Partidul Social Romanesc Chirila Ovidiu
Falciu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Damian Tinca
Falciu Partidul Romania Unita Ionita Cristinel Ovidiu
Falciu Partidul Social Democrat Moraru Neculai
Falciu Partidul National Liberal Ursu Titinel

Candidati Feresti

Feresti Partidul Social Democrat Arteni Sebastian
Feresti Partidul National Liberal Lupu Ilie
Feresti Partidul Miscarea Populara Siriteanu Mihai
Feresti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Trifan Vasile-Ludovic

Candidati Fruntiseni

Fruntiseni Partidul Miscarea Populara Anton Gheorghe
Fruntiseni Partidul Romania Unita Isdrail Constantin
Fruntiseni Partidul Social Democrat Lupu Neculi
Fruntiseni Partidul National Liberal Onel Ioan
Fruntiseni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Svarlefus Ion

Candidati Gagesti

Gagesti Partidul Miscarea Populara Bularda Catalin-Viorel
Gagesti Partidul National Liberal Coatu Tiberiu-Lorin
Gagesti Partidul Romania Unita Iacomi Neculai-Bogdan
Gagesti Partidul National Democrat Rotaru Gica
Gagesti Partidul Social Democrat Stupu Costica

Candidati Gherghesti

Gherghesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Cojocaru Constantin-Corneliu
Gherghesti Partidul National Liberal Ibanescu Nixon-Neculai
Gherghesti Partidul Miscarea Populara Manolache Minodora
Gherghesti Partidul Social Democrat Toma Constantin-Remus
Gherghesti Partidul Romania Unita Turcanu Dumitru

Candidati Girceni

Girceni Partidul National Liberal Andries Costica-Radu
Girceni Partidul Miscarea Populara Dudescu Elena
Girceni Partidul Social Democrat Scutelnicu Sorin Gheorghe Gabriel

Candidati Grivita

Grivita Candidat Independent Badanac George-Alexandru
Grivita Partidul National Democrat Brinzoi Mihaela-Geta
Grivita Partidul National Liberal Munteanu Alina-Iuliana
Grivita Partidul Miscarea Populara Naftica Elena
Grivita Partidul Social Democrat Sava Laura
Grivita Partidul Social Romanesc Ticiu Ioan

Candidati Hoceni

Hoceni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Condrea Aurica
Hoceni Partidul National Liberal Jora Vasile
Hoceni Partidul Miscarea Populara Marin Constantin-Emilian
Hoceni Partidul Social Democrat Tabara Vasile
Candidati Iana

Iana Partidul Miscarea Populara Buzamat Ion
Iana Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Caleap Vasile
Iana Partidul National Liberal Mocanu Liliana
Iana Partidul Social Democrat Totolici Ionut-Adrian

Candidati Ibanesti

Ibanesti Partidul Romania Unita Andrei Dan
Ibanesti Partidul National Liberal Botez Costica
Ibanesti Partidul Miscarea Populara Ibanescu Costica
Ibanesti Partidul Social Romanesc Ibanescu Stefan
Ibanesti Partidul Social Democrat Pletea Benone
Ibanesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Toma Corneliu

Candidati Ivanesti

Ivanesti Partidul National Democrat Gramada Aurel
Ivanesti Partidul National Liberal Lazar Constantin
Ivanesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Mihalache Ovidiu-Petrisor
Ivanesti Partidul Miscarea Populara Mospanic Danut
Ivanesti Partidul Social Democrat Novac Vasile

Candidati Ivesti

Ivesti Partidul National Liberal Botezatu Ion
Ivesti Partidul Miscarea Populara Ghilimei Ghiorghe
Ivesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Necula Neculai
Ivesti Partidul Social Democrat Nistor Dumitrache

Candidati Laza

Laza Partidul Miscarea Populara Adumitroaei Aurel
Laza Candidat Independent Codreanu Carol
Laza Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ilie Petru
Laza Partidul Social Democrat Nicolae Lacramioara
Laza Partidul National Liberal Popovici Vasile

Candidati Lipovat

Lipovat Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Alexandru Gabriela
Lipovat Partidul Miscarea Populara Bors Ion
Lipovat Partidul Social Democrat Hriscu Valerian
Lipovat Partidul National Liberal Zamfir Ioan

Candidati Lunca Banului

Lunca Banului Partidul National Liberal Botu Dumitru
Lunca Banului Partidul Social Romanesc Costanel Mihai
Lunca Banului Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Lungu Maricel
Lunca Banului Partidul Miscarea Populara Nantu Mihai
Lunca Banului Candidat Independent Silitra Anisoara
Lunca Banului Partidul Social Democrat Tofan Danut

Candidati Malusteni

Malusteni Partidul National Liberal Balaban Mirel
Malusteni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Blanaru Daniel
Malusteni Partidul Miscarea Populara Dogaru Ticu
Malusteni Partidul Social Democrat Postolachi Liviu-Romica

Candidati Miclesti

Miclesti Partidul Social Democrat Agafitei Dorul-Inelus
Miclesti Partidul Miscarea Populara Bocu Claudia
Miclesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Cozma Vasile
Miclesti Candidat Independent Lungu Petrica
Miclesti Partidul National Liberal Panzaru Neculai

Candidati Muntenii De Jos

Muntenii De Jos Partidul Social Democrat Cretu Danut
Muntenii De Jos Partidul Social Romanesc Fratiman Georgeta
Muntenii De Jos Partidul National Liberal Ghiuru Fanel-Luigi
Muntenii De Jos Partidul Romania Unita Istrate Viorel
Muntenii De Jos Partidul Verde Lungu Dumitru
Muntenii De Jos Partidul Miscarea Populara Lupu Mihai
Muntenii De Jos Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Pila Ioan
Muntenii De Jos Candidat Independent Sofron Constantin Sebastian
Muntenii De Jos Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Volocaru Simion-Gabi

Candidati Muntenii De Sus

Muntenii De Sus Partidul Social Romanesc Afrasinei Rodica
Muntenii De Sus Partidul National Liberal Anton Vasile
Muntenii De Sus Partidul Miscarea Populara Arcaleanu Mihai
Muntenii De Sus Partidul Social Democrat Vartolomei Ion

Candidati Oltenesti

Oltenesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Botnaru Ion
Oltenesti Partidul National Liberal Galeru Constantin
Oltenesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Marangoci Costel
Oltenesti Partidul Miscarea Populara Mihalache Maricel
Oltenesti Partidul Social Democrat Sonea Costel-Marcel

Candidati Osesti

Osesti Partidul National Liberal Alexandroae Didi
Osesti Partidul Romania Unita Chelaru Ion
Osesti Partidul Social Democrat Lefter Grigore
Osesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Rusu Romica

Candidati Padureni

Padureni Partidul Frontul Demnitatii Si Identitatii Nationale Buta Vasile
Padureni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ciobanu Costica
Padureni Partidul National Liberal Ciorba Ilie
Padureni Partidul Social Democrat Diaconu Temistocle

Candidati Perieni

Perieni Partidul Miscarea Populara Chiper Alina Mihaela
Perieni Partidul National Liberal Iacob Alexandru
Perieni Partidul Social Democrat Rosca Vasile

Candidati Pochidia

Pochidia Partidul National Liberal Ciocan Marius
Pochidia Partidul Social Democrat Costorel Adriana
Pochidia Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Munteanu Cristian
Pochidia Partidul National Democrat Puiu Marian

Candidati Pogana

Pogana Partidul Social Romanesc Biclea Georgica
Pogana Partidul Social Democrat Gifu Maricel
Pogana Partidul Romania Unita Lica Ion
Pogana Partidul National Liberal Spridon Cristian
Pogana Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Turcanu Gina
Pogana Partidul Miscarea Populara Vezeteu Ioan

Candidati Pogonesti

Pogonesti Partidul National Liberal Andrei Marin
Pogonesti Partidul Miscarea Populara Apostu Mihai
Pogonesti Partidul Romania Unita Guta Simona-Marlena
Pogonesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Iordache Ionel
Pogonesti Partidul National Democrat Moise Vasile
Pogonesti Partidul Social Democrat Puitel Aurel

Candidati Poienesti

Poienesti Partidul Social Democrat Caragata Manole-Nelu
Poienesti Partidul Social Romanesc Flocea Ovidiu
Poienesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Luca Ioan
Poienesti Partidul National Liberal Pargaru Constantin
Poienesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Poede Gheorghe
Poienesti Candidat Independent Stanciu Constantin
Poienesti Partidul Miscarea Populara Toporascu Constantin

Candidati Puiesti

Puiesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Enuta Costel
Puiesti Partidul Social Romanesc Gresala Constantin
Puiesti Partidul Social Democrat Moraru Costel
Puiesti Partidul National Liberal Novac Lica
Puiesti Partidul Miscarea Populara Oprea Vasile
Puiesti Partidul Romania Unita Ursu Fanica

Candidati Pungesti

Pungesti Partidul National Liberal Butnaru Constantin
Pungesti Partidul Romania Unita Focsa Monica
Pungesti Partidul Miscarea Populara Moraru Eduard
Pungesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Petrila Dorel
Pungesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Stamate Nicolae-Catalin
Pungesti Partidul Social Democrat Voina Vasile

Candidati Puscasi

Puscasi Partidul National Democrat Ailioaei Petruta
Puscasi Partidul Frontul Demnitatii Si Identitatii Nationale Botezatu Vasile
Puscasi Partidul Social Romanesc Cretu Eugen
Puscasi Partidul Social Democrat Ignat Neculai
Puscasi Partidul National Liberal Mihalache Ciprian-Bogdan
Puscasi Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Sandu Emil
Puscasi Partidul Miscarea Populara Spanu Catalin
Puscasi Partidul Romania Unita Teodor-Rubica Corneliu

Candidati Rafaila

Rafaila Partidul Social Democrat Finariu Constantin
Rafaila Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Huma Grigori
Rafaila Partidul National Liberal Sandu Gabriel

Candidati Rebricea

Rebricea Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Nantu Costel
Rebricea Partidul National Liberal Nicu Doru
Rebricea Partidul Social Democrat Radu Valerica

Candidati Rosiesti

Rosiesti Partidul Social Romanesc Agache Constantin
Rosiesti Partidul Social Democrat Anea Florin
Rosiesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Armeni Sorinel
Rosiesti Partidul National Liberal Nica Daniel
Rosiesti Candidat Independent Scurtu Ionel
Rosiesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Vrabie Florinel

Candidati Solesti

Solesti Partidul Social Democrat Bujor Mona
Solesti Partidul Miscarea Populara Damian Vasilica
Solesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Moldovenu Nelu-Gicu
Solesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Podosu Nuta
Solesti Partidul National Liberal Ursu Vasile

Candidati Stanilesti

Stanilesti Partidul Social Democrat Artene Irimia
Stanilesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Bejan Vasilache
Stanilesti Partidul Romania Unita Bordeeanu Constantin-Mihai
Stanilesti Partidul Miscarea Populara Huzum Sebastian
Stanilesti Partidul National Liberal Zaharia Liviu

Candidati Stefan Cel Mare

Stefan Cel Mare Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Cretu Trifan
Stefan Cel Mare Partidul Social Democrat Moraru Mihai
Stefan Cel Mare Partidul National Liberal Tunaru Petru

Candidati Suletea

Suletea Partidul Social Democrat Dragnea Gigel
Suletea Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Drutu Vasile- Alin
Suletea Partidul Miscarea Populara Sirghe Ion
Suletea Partidul National Liberal Tamas Ciprian Robert

Candidati Tanacu

Tanacu Candidat Independent Cotae Vasile
Tanacu Partidul Social Democrat Dumitriu Danut
Tanacu Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Enachi Constantin
Tanacu Partidul Miscarea Populara Micu Iulian Dragos
Tanacu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Polcovnicu Gheorghita – Constantin
Tanacu Partidul National Liberal Popa Vasile

Candidati Tacuta

Tacuta Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Bosie Gheorghe
Tacuta Partidul Social Democrat Calin Costica
Tacuta Partidul National Liberal Ionel Florin

Candidati Tatarani

Tatarani Partidul National Liberal Antohi Doina
Tatarani Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Bahnareanu Mihai
Tatarani Partidul Social Democrat Gentimir Ion

Candidati Todiresti

Todiresti Partidul National Liberal Cracana Ioan
Todiresti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Galan Constantin-Danut
Todiresti Partidul Miscarea Populara Ipate Marcel
Todiresti Partidul Romania Unita Lazar Angela
Todiresti Partidul Social Democrat Simiuc Petrica
Todiresti Partidul Social Romanesc Ungureanu Costel

Candidati Tutova

Tutova Partidul National Liberal Calin Adrian Mihai
Tutova Partidul Social Democrat Corciova Ion
Tutova Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Nechifor Benoni

Candidati Valeni

Valeni Partidul Social Democrat Beligan Dumitru
Valeni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Beligan Radu
Valeni Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Liteanu Costel
Valeni Partidul National Liberal Macovei Nicolai
Valeni Partidul Social Romanesc Rusu Emil
Valeni Partidul Frontul Demnitatii Si Identitatii Nationale Sirbu Sergiu Constantin

Candidati Vetrisoaia

Vetrisoaia Candidat Independent Chirila Olga
Vetrisoaia Partidul Social Democrat Puiu Vasile
Vetrisoaia Partidul National Liberal Stinga Corneliu
Vetrisoaia Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Stinga Traian

Candidati Viisoara

Viisoara Partidul National Liberal Constantinescu Adrian-Nicu
Viisoara Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Petcu Dorel
Viisoara Partidul Social Democrat Pirciu Liviu

Candidati Vinderei

Vinderei Partidul National Liberal Ghiur Ionel-Ionut
Vinderei Partidul Social Romanesc Hotnoga Gheorghe
Vinderei Partidul Social Democrat Neagu Viorel
Vinderei Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Radu Gheorghe

Candidati Voinesti

Voinesti Candidat Independent Dominteanu Petru
Voinesti Partidul Social Democrat Miler Aurelian
Voinesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Popa Madalin-Marcel
Voinesti Partidul National Liberal Romila Vasile

Candidati Vulturesti

Vulturesti Partidul Social Democrat Anton Costica-Adrian
Vulturesti Partidul National Liberal Carausu Catalin-Daniel
Vulturesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Cracana Neculai
Vulturesti Partidul Miscarea Populara Gheorghiescu Mihai

Candidati Vutcani

Vutcani Partidul Social Democrat Bahrim Silviana

Candidati Zapodeni

Zapodeni Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Cerchez Marius
Zapodeni Partidul Social Democrat Chiratcu Ionel
Zapodeni Partidul National Liberal Diaconu Adrian

Candidati Zorleni

Zorleni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Cretu Cristian-Eduard
Zorleni Partidul Social Democrat Hultoana Paula-Denisane
Zorleni Partidul National Liberal Profir Adrian
Zorleni Partidul Romania Unita Vasilache Daniela

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.