Printează acest articol Printează acest articol

Sportivii CS Liga de Est Vaslui, pe podiumul Campionatului European de Taekwon-do ITF

Sportivii CS Liga de Est Vaslui au contribuit şi de această dată, din plin, ca România să ajungă pe podiumul de premiere a Campionatului European de Taekwon-do ITF pentru Juniori si Seniori 22 – 23 aprilie 2017, Sofia – Bulgaria.  Marcel Miron a obţinut al 10-lea titlu de campion european, Mihai Adelina a câştigat titlul de BEST JUNIOR FEMALE, întorcându-se acasă cu două titluri de campionană europeană la individual şi, tot la individual, Mircea Hondru a câştigat titlul de campion european la „tehnici speciale juniori”. Mai mult, din cei 11 sportivi (6 juniori si 5 seniori) din Vaslui, care au făcut parte din lotul naţional, niciunul nu s-a întors acasă fără un titlu.De remarcat contribuţia preşedintelui CS Liga de est Vaslui, participant la competiţie a antrenor de Lot Naţional.

România a încheiat acest campionat pe locul 3 pe natiuni cu 8 medalii de aur, 8 medalii de argint şi 6 medalii de bronz.

Liga de Est Vaslui a contribuit la aceste rezultate cu următoarele medalii:

MIRON MARCEL Locul 1 TEHNICI SPECIALE SENIORI MASCULIN INDIVIDUAL
HONDRU MIRCEA Locul 1 TEHNICI SPECIALE JUNIORI MASCULIN INDIVIDUAL
MIHAI ADELINA ALICIA Locul 1 SPARGERI FORTA JUNIORI FEMININ INDIVIDUAL
MIHAI ADELINA ALICIA Locul 1 LUPTA JUNIORI FEMININ +65 KG INDIVIDUAL
MIHAI ADELINA ALICIA Locul 1 ECHIPA TEHNICI SPECIALE JUNIORI FEMININ ECHIPĂ
LUPAȘCU MIRUNA ȘTEFANIA Locul 1 ECHIPA TEHNICI SPECIALE JUNIORI FEMININ ECHIPĂ
HONDRU MIRCEA Locul 1 ECHIPA TEHNICI SPECIALE JUNIORI MASCULIN ECHIPĂ
CHIRIAC ANDREI-IONUȚ Locul 1 ECHIPA TEHNICI SPECIALE JUNIORI MASCULIN ECHIPĂ
MIRON MARCEL Locul 1 ECHIPA TEHNICI SPECIALE SENIORI MASCULIN ECHIPĂ
FRĂȚIAN ȘTEFAN COSMIN Locul 1 ECHIPA TEHNICI SPECIALE SENIORI MASCULIN ECHIPĂ
MIHAI ADELINA ALICIA Locul 1 ECHIPA SPARGERI FORTA JUNIOARE FEMININ ECHIPĂ
HĂISAN ANA-MARIA Locul 1 ECHIPA SPARGERI FORTA JUNIOARE FEMININ ECHIPĂ
MIHAI ADELINA ALICIA Locul 2 TEHNICI SPECIALE JUNIOARE FEMININ INDIVIDUAL
CHIRIAC ANDREI-IONUȚ Locul 2 TEHNICI SPECIALE JUNIORI MASCULIN INDIVIDUAL
CHIRIAC ANDREI-IONUȚ Locul 2 ECHIPA SPARGERI FORȚĂ JUNIORI MASCULIN ECHIPĂ
MANEA GEORGIAN Locul 2 ECHIPA SPARGERI FORTA SENIORI MASCULIN ECHIPĂ
FRĂȚIAN ȘTEFAN COSMIN Locul 2 ECHIPA SPARGERI FORTA SENIORI MASCULIN ECHIPĂ
GHEȚEU LARISA ANDRA Locul 3 SPARGERI FORTA SENIORI FEM. INDIVIDUAL
HĂISAN ANA-MARIA Locul 3 TULL ECHIPĂ JUNIOARE FEMININ ECHIPĂ
LUPAȘCU MIRUNA ȘTEFANIA Locul 3 TULL ECHIPĂ JUNIOARE FEMININ ECHIPĂ
CHIRIAC ANDREI-IONUȚ Locul 3 LUPTĂ ECHIPĂ JUNIORI MASCULIN ECHIPĂ
GHEȚEU LARISA ANDRA Locul 4 ECHIPA SPARGERI FORTA SENIOARE FEMININ ECHIPĂ
BĂBÎI GABRIELA Locul 4 ECHIPA SPARGERI FORTA SENIOARE FEMININ ECHIPĂ
HONDRU MIRCEA Locul 5 TULL INDIVIDUAL JUNIORI MASCULIN 2 DAN INDIVIDUAL
GHEȚEU LARISA ANDRA Locul 5 ECHIPA TEHNICI SPECIALE SENIOARE FEMININ ECHIPĂ
BĂBÎI GABRIELA Locul 5 ECHIPA TEHNICI SPECIALE SENIOARE FEMININ ECHIPĂ
CHIRIAC ANDREI-IONUȚ Locul 5 TULL ECHIPĂ JUNIORI MASCULIN ECHIPĂ
HONDRU MIRCEA Locul 5 TULL ECHIPĂ JUNIORI MASCULIN ECHIPĂ
CHIRIAC DRAGOȘ-IULIAN Locul 5 TULL ECHIPĂ JUNIORI MASCULIN ECHIPĂ
MIHAI ADELINA ALICIA Locul 5 LUPTĂ ECHIPĂ JUNIOARE FEMININ ECHIPĂ
CHIRIAC ANDREI-IONUȚ Locul 5 LUPTA TRADITIONALA JUNIORI ECHIPĂ
LUPAȘCU MIRUNA ȘTEFANIA Locul 5 LUPTA TRADITIONALA JUNIORI ECHIPĂ

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *