Printează acest articol Printează acest articol

Rezultate CS Liga de Est Vaslui la Campionatul Mondial de Taekwon-do ITF, Dublin, Irlanda

Clubul Sportiv LIGA DE EST VASLUI a participat cu 14 sportivi  din care 6 juniori (Adelina Mihai, Miruna Lupașcu, Ana-Maria Hăisan, Mircea Hondru, Andrei Chiriac, Dragoș Chiriac) și 8 seniori (Marcel Miron, Andra Ghețeu, Ștefan Frățian, Georgian Manea, Gabriela Băbîi, Alin Zaharia, Cristian Popa, Andrada Șalaru) și un antrenor de Lot Național Mihai Hondru, la Campionatul Mondial de Taekwon-do ITF pentru Juniori si Seniori 09 – 16 octombrie 2017, Dublin – Irlanda.

România a încheiat acest Campionat Mondial pe locul 4 pe națiuni cu 6 medalii de aur, 6 medalii de argint și 4 medalii de bronz, cea mai bună echipă de juniori masculin, cea mai bună echipă de juniori feminin, cea mai bună echipă de seniori masculin.

            CS Liga de Est Vaslui a contribuit la aceste rezultate cu următoarele medalii:

Mircea Hondru locul I tehnici speciale individual juniori masculin
locul I spargeri forță echipă juniori masculin
locul II tehnici speciale echipa  jun masc
locul III tull echipă juniori masculin
Andrei Chiriac locul I spargeri forță echipă juniori masculin
locul II tehnici speciale individual juniori masculin
locul II tehnici speciale echipa  jun masc
locul III tull echipă juniori masculin
locul V luptă tradițională echipă
locul V luptă juniori individual masculin -68 kg
locul V luptă echipă juniori masculin
Dragoș Chiriac locul II tehnici speciale echipa  jun masc
locul III tull echipă juniori masculin
locul V luptă echipă juniori masculin
Adelina Mihai locul I luptă echipă juniori feminin
locul I tehnici speciale echipă juniori feminin
locul II spargeri forță echipă juniori feminin
locul II  luptă individual juniori feminin +65 kg
locul IV tehnici speciale individual juniori feminin
locul V spargeri forță individual juniori feminin
Miruna Lupașcu  locul II spargeri forță echipă juniori feminin
locul V luptă tradițională echipă
Ana Maria Hăisan  locul II spargeri forță echipă juniori feminin
Marcel Miron  locul I tehnici speciale echipă seniori masculin
Ștefan Frățian          locul I tehnici speciale echipă seniori masculin
locul III luptă echipă seniori masculin
locul III spargeri forță echipă seniori masculin
Georgian Manea  locul III luptă echipă seniori masculin
locul III spargeri forță echipă seniori masculin
Andra Ghețeu  locul V spargeri forță echipă seniori feminin
locul V tehnici speciale echipă seniori feminin
Gabriela Băbîi  locul V spargeri forță echipă seniori feminin
locul V tehnici speciale echipă seniori feminin
Andrada Șalaru  locul V spargeri forță echipă seniori feminin

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *